Достапни линкови

Најмалку 26 загинати во немири на Брегот на слонова коска


Најмалку 26 лица загинаа во изминативе 24 часа во немири во предградие на Адбијан, најголемиот град на Брегот на слонова коска. Како што соопштија од Обединетите нации, повеќе од 200,000 луѓе избегале од местото на немирите. Во изминативе неколку дена полицијата во Адбијан се судира со бунтовници кои се противат на владеењето на претседателот Лоран Гбагбо.
XS
SM
MD
LG