Достапни линкови

Бомбашки напад во Ирак, осуммина загинати


Најмалку осуммина загинаа а дванаесетмина се повредени во напад на бомбаш самоубиец во банка во градот Хадита во Ирак, на 120 километри од главниот град Багдад. Полицијата соопшти дека самоубиецот ја активирал бомбата во државната банка каде луѓе чекале на ред да земат плата. Шестмина од загинатите биле полицајци.
XS
SM
MD
LG