Достапни линкови

Цените на храната и натаму растат


Агенцијата за храна на Обединетите Нации соопшти дека цените на храната се во пораст 8 месеци по ред и предупреди дека и натаму ќе се зголемуваат поради растот на цените и на нафтата. Се поскапите прехрамбени продукти се смета дека се една од главните причини за бранот протести во северна Африка и на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG