Достапни линкови

Одложен самитот на Арапската ЛигаИрак се согласи да го одложи самитот на Арапаската лига, што беше закажан за 29-ти март во Багдад, по барањето на повеќемина арапски министри за надворешни работи поради проблемите во некои земји. Според извори во Багдад, самитот би требало да се одржи во периодот до 15-ти мај.
XS
SM
MD
LG