Достапни линкови

Силите на Гадафи ги бомбардирале позициите на бунтовниците


Силите лојални на либијскиот лидер Моамер Гадафи извршиле воздушни напади врз позициите на бунтовниците во источниот дел на земјата. До нападите доаѓа еден ден откако силите на Гадафи се обидоа да ја превземат контролата врз нафтените полиња во тој дел од земјата.
XS
SM
MD
LG