Достапни линкови

Автомобил бомба во Пакистан, 7 загинати


Тројца полицајци и четворица цивили загинале во силна експлозија во северо-западен Пакистан. Бомбата експлодирала во момент кога таму поминувало полициско возило.
XS
SM
MD
LG