Достапни линкови

Опозицијата во Јемен му понуди план за заминување на претседателот Салех


Али Абдула Салех
Јеменската опозиција му понуди план на претседателот Али Абдула Салех за мирно предавање на власта до крајот на оваа година. Планот бил усогласен и со религиозните лидери, а попладне се очекува одговорот од Салех. Во Јемен од минатиот месец почнаа демонстрации за соборување на претседателот Салех во кои досега загинале 19 луѓе.
XS
SM
MD
LG