Достапни линкови

Тројца холандски војници уапсени во Либија


Холандското министерство за одбрана потврди дека тројца холандски војници биле уапсени во Либија од страна на силите, лојални на Гадафи, додека се обидувале да евакуираат европски работници. Војниците биле заробени кога во неделата со хеликоптер слетале еден град во јужна Либија, а во тек биле интензивни преговори за нивно ослободување.
XS
SM
MD
LG