Достапни линкови

УНЕСКО ја суспендира соработката со Либија


Либискиот лидер Моамер Гадафи ја вози својата количка во Триполи
УНЕСКО ја суспендира соработката со Либија. Одлуката на Организијата за култура на ОН уследи по одлуката на Советот за безбедност на ОН да се усвои резолуцијата со која се осудува кршењето на човековите права во Либија. Во соопштението на организцијата се наведува дека УНЕСКО ќе ја продолжи соработка со Либија, откако повторно целосно ќе се почитуваат правата на либискиот народ.
XS
SM
MD
LG