Достапни линкови

Милошоски го прими новиот шеф на делегацијата на ЕУ Соренсен


Антонио Милошоски
Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска го прими новиот шеф на Делегацијата на Европската унија во Република Македонија, амбасадорот Питер Ингеман Моесгард Соренсен, кој му ги предаде копиите од акредитивните писма за неговото именување. Како што соопштија од Министерствто за надворешни работи, министерот и евроамбасадорот размениле мислења за актуелните состојби во регионот.
XS
SM
MD
LG