Достапни линкови

Убиени 4 авганистански војници и нивниот преведувач


Локалните власти во авганистанската провинција Логар соопштија дека од експлозија на бомба поставена на пат загинале четворица авганистански војници и нивниот преведувач. Се прецизира дека тие биле на заедничка контрола со американски војници кога нивното возило наишло на поставена бомба.
XS
SM
MD
LG