Достапни линкови

Цената на нафтата продолжува да расте


Цената на нафтата и денеска продолжи да расте. За време на денешното електронско тргување на азиските берзи барел нафта од Северното море достигна над 116 долари. Ова, според експертите, се должи на насилството во Либија и на вчерашните немири во Иран кои би можеле да го нарушат нормалното снабдување со нафта. Вчера поскапе и златото, кое достигна 1430 долари за унца.
XS
SM
MD
LG