Достапни линкови

Убиен пакистанскиот министер за малцински права


Денеска во Исламaбад, како што јавуваат агенциите, бил убиен пакистанскиот министер за верски малцинства Шабаз Бати. Се прецизира дека вооружени лица отвориле оган врз министерот додека излегувал од неговиот дом. Бати, инаку хритијанин, постојано имал закани од исламистичките милитанти.
XS
SM
MD
LG