Достапни линкови

Британска воена делегација во Македонија


Делегација на Оружените сили на Обединетото Кралство, предводена од началникот на Генералштабот на копнената војска генерал Питер Вал, денеска ќе престојува во Македонија. За време на посетата тие ќе се сретнат со началникот на Генералштабот на АРМ генерал Мирослав Стојановски, а ќе бидат примени и од Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов и од министерот за одбрана Зоран Коњановски.
XS
SM
MD
LG