Достапни линкови

Времето облачно со дожд и снег


Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег во пониските, а на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат само од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Утринската температура се движи од минус еден до четири, а дневната ќе биде од два до шест степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег. Утринската температура се спушти до два, а дневната ќе се искачи до четири степени.
XS
SM
MD
LG