Достапни линкови

Немири при опозицискиот марш во Иран


Иранските безбедносни сили фрлале солзавец кон група приврзаници на опозицијата во Техеран, јавија новинските агенции. Претходно, подржувачите на опозицијата најавија одржување на марш на улиците на главниот град со барање да бидат ослободени опозициските лидери Мир Хусеин Мусави и Махди Каруби. Иранските власти ги демантираа информациите дека двајцата опозиционери биле уапсени и се наоѓаат во затвор близу Техеран.
XS
SM
MD
LG