Достапни линкови

Легализирано исламистичкото движење во Тунис


Исламистичкото движење во Тунис „Енхада“ соопшти дека го легализирало своето постоење по 30 години од формирањето. Движењето, кое беше забрането за време на режимот на Зине ел Абидин, беше формирано во 1981 година по пример на египетското Муслиманско братство.
XS
SM
MD
LG