Достапни линкови

Грузија ги демантира руските претпоставки за тероризам


Аеродромот Домодедово по терористичкиот напад
Грузија ги демантираше руските сомнениа дека официјален Тбилиси стои зад терористичкиот напад на аеродромот Домодедово во Москва. Рускиот правник Александар Торшин го даде тврдењето во интервју за рускиот „Росискаја Газета“, но не понуди аргументи за подршка. Портпаролот на грузискиот претседател денеска изјави дека тврдењето е апсурдно, додавајки дека Грузија отсекогаш осудувала било каква манифестација на тероризам.
XS
SM
MD
LG