Достапни линкови

Бунтовниците во Либија го одбраниле градот Завија


Гадафи - „народот ме сака“
Силите лојални на Моамер Гадафи не успеале да го освојат бунтовничкиот град Завија 50 километри западно од Триполи, јавија новинските агенции повикувајки се на сведоци.
Ноќеска таму борбите траеле 6 часа.
Гадафи за повеќе западни медиуми изјави дека луѓето го сакаат и оти ке се жртвуваат за него.
XS
SM
MD
LG