Достапни линкови

Оман - анти владините протести продолжуваат 4 ден.


Сохар 28 Февруари
Војската во Оман стрелала во воздух и ранила едно лице во обид да ја растера масата демонстранти кои бараат социјални и политички реформи во сверниот град Сохар.
Во овој индустриски центар протестите траат веќе 4 дена. Протестите се проширија и во главниот град Мускат Во Оман 40 години на власт е Султанот Кабоош бин Саид.
XS
SM
MD
LG