Достапни линкови

Турција - погребни церемонии за Неџметин Ербакан


Ердоган ја одлоѓи посетата на Брисел
Денеска во Турција започнуваат погребните церемонии за првиот исламски премиер Неџметин Ербакан кој почина од срце на 85 години во Анкара.
Тој ќе биде закопан утре во Истамбул.
Премиерот Реџеп Таип Ердоган поради погребот ја одложи посетата на Брисел.
XS
SM
MD
LG