Достапни линкови

Во Женева состанок на Советот за човекови права на ОН


Во Женева се одржува состанок на Советот за човекови права на ОН. На сесијата што почна вчера и ке трае до до 25 ти март учествува министерот за надворешни работи на Македонија Антонио Милошоски.Тој како што соопшти МНР, ќе има обраќање на главната сесија. а учеството на собирот ќе биде искористено и за промовирање на кандидатурата наМакедонија за членство во Советот за човекови права на ОН за периодот 2013-2016 година, на изборите што ќе се одржат на Генералното собрание на Светската организација во 2013 година.

XS
SM
MD
LG