Достапни линкови

САД - изјавите на Гадафи се нереални


Сузан Рајс
Американскиот амбасадор во Обединетите нации Сузан Рајс изјави дека последните коментари кои ги пренесуваат странските медиуми на Муамер Гадафи покажуваат колку либанскиот лидер не е во контакт со реалноста. Гадафи во интервју кажал дека дека либијците го сакаат и дека немало демонстрации против неговиот режим. Коментарот на Сузан Рајс доаѓа во време кога САД ги замрзнаа сметките за Либија и ги приближија своите воени бродови и авини кон таа земја.
XS
SM
MD
LG