Достапни линкови

Во Нов Зеланд ден на жалост


Во Нов Зеланд ден на жалост

Во Нов Зеланд денеска е ден на жалост за жртвите што настрадаа во последниот силен земјотрес.Со две минутно молчење ќе им се одаде почит на луѓето кои ги загубија животите.Загина околу 145 лица но официјални претствници изјавуваат дека конечниот број може да изнесува 240. Земјотресот беше со сила од 6,3 степени.
XS
SM
MD
LG