Достапни линкови

Авганистанскиот претседател Карзаи во посета на Лондон


Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи кој од денеска е во посета на Велика Бриатнија со официјални претставници на таа земја ќе разговара за безбедноста и напорите за реконструкција во Авганистан како и за британсаката асистенција.Карзаи треба да има средба со британскиот минстерот за одбрана Лиам Фокс со кого ке стане збор за предвањето на надлежностите на НАТО на авганистанските трупи, а треба да се сретне и со британскиот премиер Дејвид Камерон

XS
SM
MD
LG