Достапни линкови

НАТО-Иран ги снадува со оружје бунтовниците во Авганистан


НАТО силите во Авганистан соопштија денеска дека Иран ги снабдува со оружје бунтовниците во земјата. Американскиот адмирал Грегори Смит изјави денеска дека Иранците преку добро воспоставена мрежа преку границата ги снабдуваат бунтовниците со куршуми, бомби и ракети. Според Смит тие ги надгледуваат нелегалните активности на Иран.
XS
SM
MD
LG