Достапни линкови

Пацоли ќе ја дава платата на сиромашни семејства во Косово


Косовскиот претседател Беџет Пацоли
Кабинетот на косовскиот претседател Беџет Пацоли соопшти денеска дека месечната плата од 2500 евра на новиот шеф на државата ќе биде поделена на десет сиромашни семејства. Пацоли изјави дека ситуацијата во земјата е тешка и затоа треба да се стабилизира економски и да се создадат нови можност за граѓаните и семејствата.
XS
SM
MD
LG