Достапни линкови

Албанската влада го обвини опозиционерот Рама за обид за државен удар


Опозициониот лидер Еди Рама
Владејачката демократска партија во Албанија го обвини лидерот на опозицијата Еди Рама дека бил организатор на обидот за државен удар на 21 јануари. Според партијата, чиј лидер е премиерот Сали Бериша, Рама нема да успее да ја избегне одговорноста за настаните на протестите на кои загинаа четири лица.
XS
SM
MD
LG