Достапни линкови

Ставревски-загрижува растот на цените на производите и нафтата


Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставревски
Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставревски изјави денеска дека владата е загрижена за растот на цените на прехрабените производи и нафтата. Според Ставревски доколу има потреба ќе се интервенира со стоковите резерви на пченица. Ставревски смета дека не е поволна ситуацијата на светските берзи, бидејќи станува збор за основни производи, а Макеоднија како мала земја има органичени можности.
XS
SM
MD
LG