Достапни линкови

Демонстрантите во Бахреин го блокирале Парламентот


Анти-владините протести во Бахреин
Бахреинските демонстранти го блокирале влезот на Горниот дом од Парламентот. Студенти од неколку училишта им се придружиле на демонстрантите кои марширале до Парламентот или пак протестираат во нивните училишта. Некои студенти марширале на периферијата на Манама до националната телевизија на земјата. Најмалку 7 луѓе загинаа за време на протестите во Бахреин, кои започнаа пред една недела.
XS
SM
MD
LG