Достапни линкови

Франција ќе испраќа помош за опозицијата во Либија


Францускиот премиер Франсоа Филон изјави денеска дека Франција ќе испрати голема помош за опозицијата во Либија и не ја исклучи подршката од НАТО за спроведување зона забранета за летови над земјата. Филон истакна дека два авиона ќе заминат за Бенгази, кој е под контрола на опозицијата, со доктори и медицински персонал и опрема.
XS
SM
MD
LG