Достапни линкови

САД ја осудува „заплашувачката кампања “ на Иран


Техеран
Белата Куќа соопшти дека Иран апси политички лидери, активисти за човекови права, новинари блогери и студенстки лидери. САД го осудува ваквото однесување на Иран , за како што се вели во соопштението „ организираната заплашувачка кампања“.Во продолжение на соопштението е наведено дека Техеран го негира правото на граѓаните за пристап до информации со попречувањето на сателитскиот преноси и блокирањето на интеренет страници.
XS
SM
MD
LG