Достапни линкови

Најмалку 10 луѓе загинаа во Авганистан


При експлозија на две бомби во авганистанската провинција Кандахар загинаа 10 луѓе. Министертвото за внатрешни работи соопшти дека меѓу жртвите имало и двајца полицајци. Новинските агенции јавуваат дека изминатиов месец во Авганистан при експлозии на бомби загинале над 100 луѓе.
XS
SM
MD
LG