Достапни линкови

„Русинка“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Германија


Македонскиот пеач Влатко Илиевски со песната "Русинка" ќе ја претставува Македонија на престојното 56 –тото издание на Евровизија 2011 во Дизелдорф. На второто место се пласира Мартин Србиновски со песната "Рам там там" а третото место го освои групата Офсајд со песната "Секој ден". Во трката за македонски евровизиски претставник на „Скопјефест 2011“ синоќа се натпреваруваа 20 композиции.
XS
SM
MD
LG