Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ ја повика СДСМ да се врати во Собранието


ВМРО ДПМНЕ ја повика СДСМ да се врати во Собранието и заедно да ги реализираат условите кои ги постави опозицијата за рспишување на предвремени избори. Според пратеникот и член на владејачката партија Александар Николовски тие ги прифатиле сите четири барања што се во надлежност на извршната и законодавната власт.
XS
SM
MD
LG