Достапни линкови

САД им нудат помош на демонстрантите во Либија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави денеска дека САД се подготвени да им понудат било каква помош на Либијците, кои сакаат да го соборат режимот на Претседателот Моамер Гадафи.
Клинтон утре ќе се сретне со високиот комесар за човекови права на ОН, како и со други членови на организацијата со кои ќе разговара за кризата во Либија.
XS
SM
MD
LG