Достапни линкови

Либиските демонстранти ќе формираат Национален совет


Протестите во Либија
Либиските организатори на протестите соопштија денеска дека ќе воспостават Национален совет во градовите кои не се под контрола на Претседателот Моамер Гадафи. Нивниот потпарол Абдел Хафиз Хока изјави дека Националниот совет ќе биде лицето на Либија во транзициониот период и дека консултаициите се во тек за да се реши композицијата и обврските на новото тело.
XS
SM
MD
LG