Достапни линкови

Тунискиот премиер поднесе оставка


Тунискиот премиер Мухамед Ганучи
Тунискиот премиер Мухамед Ганучи поднесе оставка од неговата функција, поради повторната појава на насилството на улиците низ земјата во последниве неколку денови. Ганучи беше соработник на соборениот претседател Зине Ал Абидине Бен Али и требаше да го води Тунис до одржувањето на изборите закажани за ова лето.
XS
SM
MD
LG