Достапни линкови

Дачиќ-се уште нема договор за реконструкција на српската влада


Српскиот вицепремиер Ивица Дачиќ
Српскиот вицепремиер Ивица Дачиќ изјави денеска дека засега се уште нема конечен одговор околу реконструкцијата на владата, бидејќи лидерите на трите најголеми партии во владејачката коалиција се уште не разговарале на темата. Според Дачиќ не треба да се заборави и дека владата не се состои само од тие три партии и дека нема ништо ново и веројатно разговорите и консултациите се водат на билатерално ниво.
XS
SM
MD
LG