Достапни линкови

Бунтовниците ја презедоа контролата на либискиот град Завија


Протестите против режимот на либискиот лидер Моамер Гадафи
Бунтовничките сили денеска ја презеле контролата во либискиот град Завија, кој е одалечен 50 километри од главниот град Триполи. Според извештаите анти-владините демонстранти извикувале слогани како „Гадафи да си оди“ и „Ова е нашата револуција“. Триполи е се уште под контрола на властите, иако немирите во Либија не престануваат.
XS
SM
MD
LG