Достапни линкови

Бомбашки напад во Авганистан-8 загинати


Авганистанските власти соопштија дека при експлозија на две бомби загинале најмалку 8 луѓе, кои присуствувале на илегални борби со кучиња во јужниот дел на Авганистан во покраината Кандахар. Локалните власти соопштија дека нападот се случил во Аргхандаб во близина на Кандахар.
XS
SM
MD
LG