Достапни линкови

Медведев на консултации за нападите во Северен Кавказ


Рускиот претседател Дмитри Медведев
Рускиот претседател Дмитри Медведев се консултирал со шефот на Федералниот сервис за безбедност, по големиот број на напади во Северен Кавказ. Медведев разговарал со Александар Бортников, откако десетици милитанти со гранати го нападнале седиштето на организацијата во Налшик, кој е регионалниот главен град на Кабардино Балкариа. Нападнати беа и полициските станици, но немаше повредени.
Насилството во Кабардино Калабрија не е вообичаено, како во соседните Ингушетија и Дагестан.
XS
SM
MD
LG