Достапни линкови

Обама го повика Гадафи да поднесе оставка


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама го повика либискиот лидер Моамер Гадафи да поднесе оставка. Обама изјави дека Гадафи ја загубил неговата легитимност, поради насилството против неговите граѓани. На немирите на анти-владините протести во Либија загинаа стотици луѓе. Според Ројтерс Гадафи ја губи контролата врз Триполи, а полицијата напуштила одредени делови од градот.
XS
SM
MD
LG