Достапни линкови

Триесет македонски државјани евакуирани од Либија


Триесет македонски државјани утрово биле евакуирани од либискиот град Бенгази. Тие со турски брод ќе бидат пренесени до Мармарис. Во Либија на 16 јануари започнаа протестите против режимот на Претседателот Моамер Гадафи. За време на немирите на анти-владините демонстрации загинаа стотици луѓе.
XS
SM
MD
LG