Достапни линкови

Ердоган против спроведување на санкции во Либија


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска се спротистави на воведувањето санкции за Либија од страна на ОН, бидејќи тие негативно ќе се одразат врз народот во земјата, а не врз режимот на Претседателот Моамер Гадафи. Според Ердоган меѓународната заедница со санкциите ќе врши притисок на Лабија не поради грижата за народот, туку поради резервите на нафта.
XS
SM
MD
LG