Достапни линкови

Хрватската полиција се судри со учесниците на протестот на бранителите


Хрватската полиција денеска се судрила со учесниците на протестот на хрватските бранители во Загреб, при што 20 лица биле упасени, а десетина се повредени. До судирите според хрватските медиуми дошло кога демонстрантите по завршување на собирот тргнале накај плоштадот Свети Марко, но биле спречени од полицијата. Митингот беше организиран под мотото „Стоп на истрагите против хрватските бранители“.
XS
SM
MD
LG