Достапни линкови

Медицинската сестра на Гадафи ќе даде оставка поради насилството


Либискиот лидер Моамер Гадафи
Личната медицинска сестра на либискиот лидер Моамер Гадафи ќе се врати во нејзината родна земја Украина. Во интервју за украинскиот весник Седодниа нејзината ќерка изјавила дека мајка и е шокирана од насилството во Либија и дека планира да се врати во Киев.
Веб сајтот Викиликс објави дека Гадафи се ослонува на мал медицински тим, посебно на една русокоса медицинска сестра индентификувана како Галина Колотницка.
XS
SM
MD
LG