Достапни линкови

Маж се самоубил со граната во продавница во Москва


Еден маж загинал денеска додека се обидел да ја детонира граната на влезот на продавница во Москва. Новинските агенции соопштија дека нема други повредени при инцидентот. Според нив мажот најпрвин ја паркирал колата пред влезот на продавницата и потоа ја активирал гранатата. Мотивите на мажот се уште не се познати.
XS
SM
MD
LG