Достапни линкови

Самоубиствен бомбашки напад во Авганистан-4 загинати


Најмалку четири лица загинале денеска при самоубиствен бомбашки напад во северниот дел на Авганистан на едно спортско игралиште во покраината Фарџаб. Според податоците на локалните власти 19 луѓе биле повредени. Нападот бил извршен за време на одржувањето на натпреварот во бузкази, спорт сличен на поло.
XS
SM
MD
LG