Достапни линкови

Поготовки за започнување на преговорите меѓу Србија и Косово


Потпаролот на шефот за надворешна политика на ЕУ, Маја Коцијанчиќ изјави дека дијалогот меѓу Белград и Приштина би можел да започне во наредните недели, по завршувањето на консултациите кои ги води Унијата. Според Коцијанчиќ целта на дијалогот е да се промовира соработката, да се постигне напредок во евроинтегративниот процес и да се подобри животот на граѓаните.
XS
SM
MD
LG